Trzy żywioły. Kim jesteśmy?
Fundacja Aktywnego Rozwoju powstała z połączenia trzech żywiołów – sił, doświadczeń oraz charakterów dwóch znakomitych przedstawicielek polskiego sportu światowego formatu: mistrzyni olimpijskiej w wioślarstwie Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej, dwukrotnej mistrzyni Europy w siatkówce – Katarzyny Skowrońskiej oraz doświadczonego dziennikarza sportowego – Huberta Malinowskiego.
Całą zawodową karierę poświęciłam na osiągnięcie mistrzostwa w swojej dyscyplinie – mówi Prezes Zarządu Fundacji Aktywnego Rozwoju Magdalena Fularczyk-Kozłowska. – Po jej zakończeniu chcę przekazywać wiedzę młodym zawodnikom, dzieciom i młodzieży, chociaż zakres działań i planów Fundacji Aktywnego Rozwoju jest o wiele większy. Z doświadczenia wiem, że sukces w sporcie, ale nie tylko, to efekt wspólnej pracy, siły zespołu, dbałości o detale, wytrwałości i pasji. Tę pasję rozumiem również jako radość ze wspólnego działania, właśnie dlatego zdecydowałam się na to, by swoją misję realizować we współpracy z Kasią i Hubertem.
Zakres działań fundacji jest wykładnią wspólnych pasji i zainteresowań. Swoim doświadczeniem chcemy wspierać dzieci, młodzież i ich rodziców oraz osoby w dojrzałym wieku w dbaniu o aktywność i rozwój – zarówno fizyczny, jak i umysłowy, połączony z ekologią.

Opracowaliśmy dwa autorskie projekty – program EKOAKTYWNI kształtujący oraz popularyzujący postawy proekologiczne i aktywność ruchową oraz program rozwoju dyscypliny PIŁKA-SIATKA-MISTRZ.
Przez wiele lat byłam ambasadorką Polski i jednocześnie polskiego sportu na świecie – mówi Członek Zarządu Fundacji Aktywnego Rozwoju Katarzyna Skowrońska. – W trakcie kariery zdobywałam tytuły mistrzowskie w różnych krajach, poznałam tajniki pracy najlepszych zawodniczek i trenerów. Teraz chcę wykorzystać tę wiedzę do realizacji projektów o zasięgu ogólnopolskim. Do sukcesu nigdy nie doprowadzała mnie jedynie praca nad elementami technicznymi. To zasługa codziennej dbałości o ciało, odpowiedniego przygotowania mentalnego i zdrowego trybu życia, m.in. stąd pomysł na stworzenie autorskich programów EKOAKTYWNI oraz PIŁKA-SIATKA-MISTRZ.
Wyznajemy zasadę, że dzieci nas nie słuchają, a naśladują i dlatego nie ograniczamy się w działaniu do standardowych metod.
Po latach pracy w mediach wiem, że kreatywność to jedna z najważniejszych cech każdego człowieka w jego rozwoju – mówi Członek Zarządu Fundacji Aktywnego Rozwoju Hubert Malinowski. – Ten sam temat można opisać lub stworzyć na wiele sposobów, ale każdy z nich musi być atrakcyjny dla odbiorcy i właśnie taki schemat rozwoju przyjęliśmy. Jako dziennikarz, ale także pasjonat i kibic sportu wiem, jaki potencjał mają nasze mistrzynie – mogą być wzorem do naśladowania dla każdego, niezależnie od wieku, chociaż najwięcej uwagi chcemy poświęcić pracy z dziećmi i młodzieżą. To pierwszy taki projekt w Polsce, gdy siły na stałe, a nie w formie współpracy, łączą dwie wybitne przedstawicielki różnych dyscyplin.
Trzy żywioły, ale jedna misja – nadrzędnym celem Fundacji Aktywnego Rozwoju jest łączenie pielęgnacji zdrowego trybu życia z troską o środowisko.