Po zimowej przerwie wróciliśmy do realizacji naszego autorskiego programu rozwoju edukacji ekologicznej #EkoAktywni – odwiedziliśmy Warlubie i Nowe.

Nie zwalniamy tempa – mówi Prezes Zarządu Fundacji Aktywnego Rozwoju, mistrzyni olimpijska w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska. – Jak było widać: zadowolone dzieci i nauczyciele, nasi partnerzy także. Działo się! Edukacja ekologiczna razem z aktywnością fizyczną, czyli coś, co najbardziej lubimy!

Ponownie połączyliśmy promocję zdrowego trybu życia z troską o środowisko.

Przyznam, że po raz pierwszy oglądam tego typu imprezę. Kapitalny pomysł, żeby edukację ekologiczną zaczynać od najmłodszych – powiedział wójt gminy Warlubie Eugeniusz Kłopotek. – Słowa uznania dla pomysłodawców i dla tych, którzy wspierają tego typu inicjatywy również finansowo.

Energia, radość i edukacja. Tak wyglądało nasze spotkanie z uczniami w Warlubiu:

Dzień później podobne emocje i założenia towarzyszyły nam w gminie Nowe. Uczniowie ponownie dowiedzieli się m.in.: jakie są zasady właściwej segregacji odpadów, czym jest recykling i jak można dbać o środowisko we własnym domu.

To bardzo ważna inicjatywa, dlatego że dzieci uczą się nie tylko tego, jak poprawnie ćwiczyć – powiedział burmistrz gminy Nowe Czesław Woliński. – Uczą się również ekoaktywności, rozwijają swoje zdolności, korzystają z możliwości i wiedzy, które wskazuje fundacja. To istotne, by nie spędzały czasu tylko przed komputerami, a coraz częściej brały udział w tego typu wydarzeniach.

Niezmiennie – we wszystkich ćwiczeniach dzieciom towarzyszyli założyciele fundacji – mistrzynie sportu Katarzyna SkowrońskaMagdalena Fularczyk-Kozłowska oraz dziennikarz sportowy Hubert Malinowski

Edukacja ekologiczna nie musi być nudna i tak właśnie było w Warlubiu oraz Nowem – powiedział Członek Zarządu Fundacji Aktywnego Rozwoju Hubert Malinowski. – Wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz pozostałymi partnerami, którym bardzo dziękujemy, udowodniliśmy, że można się wyróżnić i przeprowadzić wcale nie nudne zajęcia z edukacji ekologicznej, a radość dzieci to dla nas największa nagroda.

Realizacja naszej misji statutowej nie byłaby możliwa bez wspomnianych partnerów. Poza wsparciem gmin Warlubie i Nowe oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, dziękujemy za partnerstwo w szczególności również: Ministerstwu Klimatu i Środowiska, Fundacji Energa, Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, kancelarii Paczuski Taudul oraz Grupie Moderator.

To już za nami, obecnie przygotowujemy się nie tylko do kolejnych spotkań z cyklu #EkoAktywni, ale także do realizacji nowych programów! Do zobaczenia niebawem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzeń w naszej GALERII.